Quiz przemysł i usługi w afryce

Pobierz

Przedstawienie nowoczesnych działów gospodarki .. środków transportu i przemysł elektromaszynowy.. Jeśli chcesz zobaczyć wersję demo .Afryka.. Zaloguj się, by mieć dostęp Nowość \ Klasa 8 \ Afryka \ Przemysł i usługi w Afryce Karta pracy indywidualnej "Przemysł i usługi w Afryce" 1 MB Karty pracy.. Nowoczesna infrastruktura pomaga w dystrybucji dóbr do innych ośrodków w regionie.Test sprawdzający z rozdziału II "Afryka" 371 kB Testy.. Część 2.. Część 2.. Ograniczenie możliwości rozwoju wielu państw Afryki to miedzy innymi efekt braku funduszu oraz niestabilnej sytuacji politycznej.. Wchodzisz do wersji demo quizu.. brawo!. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Rozwiąż quiz Eduelo zgodny z podstawą programową i sprawdź swoją wiedzę .. Z jednej strony mamy masywy wulkaniczne jak Kenia i Elgon, z drugiej - słynne jeziora: Jezioro Turkana i Jezioro Wiktorii.Przemysł i usługi w Afryce Na rozgrzewkę krzyżówka Gospodarka Zadanie: Na podstawie własnej wiedzy i podręcznika uzupełnij hasła w krzyżówce czas pracy: 5 minut Czym jest gospodarka ?. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Przemysł wydobywczy Afryki.. Część 1.. Środowisko przyrodnicze Afryki.. Omówienie surowców mineralnych kontynentu afrykańskiego i przemysłu przetwórczego.. Regulamin Polityka prywatności .Dużą rolę w gospodarce Afryki odgrywa przemysł przetwórczy..

Przemysł i usługi w Afryce.

wykonanie: Iza Kleinszmidt.. NOTATKA DO ZESZYTU Afryka jest bardzo zróżnicowana poziomem rozwoju gospodarczego.Afryka - formy gospodarowania w strefie Sahelu;; Kenia to równikowy kraj, położony we wschodniej Afryce, nad Oceanem Indyjskim.. Część 1. brawo!. Ostatnie pytanie: Który zbiór cech najbardziej charakteryzuje ludność zamieszkującą Afrykę?. przemysł chemiczny i precyzyjny.. Jesteś niezalogowany.. Przetestuj swoją znajomość państw, ukształtowania terenu i gospodarki Afrykańskiej.. Tags: Question 6.1) W Afryce główną gałęzią przemysłu jest : a) Przemysł wydobywczy b) Przemysł społeczny c) Przemysł ekonomiczny 2) Niektóre obszary Afryki są zasobne w : a) złoto i diamenty b) miedź i wapń 3) Kogo liderem jest RPA : a) Afryki Północnej b) Afryki Południowej c) nie jest żadnego liderem 4) czy zasoby ludzkie są ważną siłą gospodarki Afryki ?Przemysł i usługi w Afryce, kl. 8 - Brakujące słowo Afryka odznacza się bardzo dużym zróżnicowaniem ____.. answer choices Prawda Fałsz Question 16 30 seconds Q. Zaznacz nazwy surowców mineralnych wydobywanych w Afryce.. Oto test wiedzy, dla prawdziwych fanów tej produkcji.Afryka , Klasa 8 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl Zaloguj się Załóż konto Menu3.. Rozpocznij quiz .. Przemysł przetwórczy w Afryce obejmuje przede wszystkim: answer choices..

Przemysł i usługi w Afryce Test.

xAniellax • 1 rok temu • #afryka #geografia #przemysl #uslugu .. przemysł spożywczy, włókiennictwo i hutnictwo.. Rozwój usług telekomunikacyjnych.Prawda: W Afryce okres wegetacyjny trwa cały rok., Afryka ma mało żyzne gleby, W Afryce gospodarstwa rolne mają niewielka powierzchnię., Fałsz: Afryka ma nadmiar wód opadowych, W Afryce rolnictwo rozłożone jest równomiernie na kontynencie, Rolnictwo Afryki jest wysoko zmechanizowan,#TheAfricaTheMediaNeverShowsYouAfryka to kontynent bogaty w zasoby naturalne, choć to nie przekłada się na zamożność społeczeństw.Wiele kopalin jest sprzedaw.To już trzeci rozdział z działu o Afryce z podręcznika "Planeta Nowa" dla klasy VIII.. przemysł chemiczny i precyzyjny.. answer choices złotoDużą rolę w gospodarce Afryki odgrywa przemysł przetwórczy.. Wykonanie zadań w zeszycie ćwiczeń: str. 35 - 36, ćw.. Zaloguj się, by mieć dostęp \ Klasa 8 \ Afryka \ Kenia - turystyczny potencjał .. Przedstawienie inwestycji z Chin w Afryce.. Wykfalifikowana anglojęzyczna społeczność 2. przemysł drzewny i papierniczy.. answer choices złotoPrzemysł przetwórczy w Afryce obejmuje przede wszystkim: answer choices.. Duża liczba turystów 1.. Afryka odznacza się dużym zróżnicowaniem poziomu rozwoju gospodarczego.. Jak dobrze znasz universum Awatara?. wg Dorota241.Q.. Nacobezu z podstawy programowej: Gdy w telewizji lub w innych mediach mówi się o Afryce, najczęściej porusza się problemy związane z KONFLIKTAMI ZBROJNYMI.Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły..

alternatives.Przemysł i usługi w Afryce.

Ilość pytań: 26 Rozwiązywany: 77657 razy.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Wysokie zadłużenia u innych państw 3.. Jeśli chcesz, aby Twoje wyniki się zapisały, zaloguj się.. przemysł drzewny i papierniczy.. środków transportu i przemysł elektromaszynowy.. xAniellax • 1 rok temu • #afryka .. Przemysł przetwórczy w Afryce obejmuje przede wszystkim: answer choices.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Przemysł i usługi w Afryce Dlaczego niektóre kraje afrykańskie są biedne Przeczytak artykuł i dowiedz się dlaczego bogate surowce moneralne nie przekładają się na zamożność mieszkańców Afryki.. Część 1..

przemysł drzewny i papierniczy

.. answer choices Prawda Fałsz Question 16 30 seconds Q. Zaznacz nazwy surowców mineralnych wydobywanych w Afryce.. Istotny wpływ na rozwój gospodarczy Afryki mają ____.Liczba wyników dla zapytania 'przemysł i usługi w afryce': 10000+.. Brak funduszy na inwestycje Kalambury!a) praca w przemyśle jest trudna i mniej stabilna od pracy w rolnictwie b) praca w przemyśle wydobywczym jest niezwykle trudna , lecz zarobki są bardziej stabilne niż w rolnictwie c) praca w przemyśle jest łatwa ale jest mniej stabilna od pracy w rolnictwie Przemysł i usługi w Afryce Udostępnij wg Amelia196 Klasa 8 Geografia Polub Edytuj elementyQ..

Przemysł i usługi w Afryce Anagram.

przemysł drzewny i papierniczy

.. Bieda Afryki wynika z jej bogactwa Kontynent afrykański posiada ogromne zasoby bogactw mineralnych, które mogłyby być źródłem jego zamożności.Afryka.. środków transportu i przemysł elektromaszynowy.. Prymitywne ludy 2.. Dzięki dynamicznie rozwojającym się usługom w Afryce możliwa jest poprawa dostępu do opieki zdrowotnej.. Przemysł i usługi w Afryce.. Ukształtowanie powierzchni - a co za tym idzie, także przyroda - są tu zróżnicowane i niezwykle interesujące.. Część 3.. Krótka filmowa notatka.Przemysł i usługi w Afryce .. Pomoc tel.. Przemysł i usługi w Afryce.. Dużo wojen 2. przemysł spożywczy, włókiennictwo i hutnictwo.. Dobrze rozwinięte są również finanse, prawo, komunikacja, energetyka i transport.Giełda RPA jest 17. największą giełdą świata.. Uczeń: określa rolę tradycyjnych i nowoczesnych działów gospodarki w rozwoju wybranych krajów Afryki.. przemysł drzewny i papierniczy.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Rolnictwo, przemysł i usługi w wybranych krajach europejskich.. Prymitywne ludy 3.. Od kilkunastu lat w Afryce wzrasta rola turystki oraz telekomunikacji.Gospodarka Południowej Afryki to rynek wschodzący (rozwijający się), oparty na własnych znacznych zasobach naturalnych.. Przemysł i usługi w Afryce, kl. 8 Brakujące słowo.. Przygotowanie do sprawdzianu czy klasówki o Afryce.. Wysoki poziom analfabetyzmu 2.. Rolnictwo Afryki.. PKB czyli Produkt Krajowy Brutto - to łączna wartość wszystkich dóbr i usług wytworzonych w danym.. Test sprawdzający wiedzę na temat Afryki.. przemysł spożywczy, włókiennictwo i hutnictwo.. Dzięki dynamicznie rozwojającym się usługom w Afryce możliwa jest poprawa dostępu do opieki zdrowotnej.. Brak zadłużeń 3.. Podsumowanie - notatka.. brawo!. Ograniczone możliwości rozwoju wielu państw Afryki to między innymi ____ oraz ____.. Afryka jest zasobna ____.. Od kilkunastu lat w Afryce wzrasta rola ____ oraz ____.. brawo!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt