Lektura szatan z siódmej klasy tekst

Pobierz

Jaki kolor oczu miała Wanda Gąsowska?Szatan z siódmej klasy Fragment.. Prezentacja postaci Adama Cisowskiego: - uczeń klasy siódmej, liczne rodzeństwo (2 braci i 2 siostry), mieszkaniec Warszawy, syn lekarza, 2.Wygląd zewnętrzny: - nieforemny chłopak, pękaty, rozmierzwiona czupryna, sprężysty, silny, głos miękki i pzenikliwy, 3.. Odkrył mianowicie, że jego uczeń Adaś Powieść "Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne.Nie masz co robić i zanudzasz się grając na komputerze?Mamy dla ciebie banalne rozwiązanie.Tym rozwiązaniem jest lektura "Szatan z siódmej klasy" która w tym roku zrobiła furor na rynku sprzedaży.Nie czekaj do ostatniego momentu.Ilość lektur w sprzedaży ograniczona.Zakup teraz a.. "Szatan z siódmej klasy".. Jak nazywa się główny bohater lektury?. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. *)9 miesiące temu.. Z całej duszy polubił ten cichy zapadający się dom, z którym go dziwaczna związała przygoda.klasa 6 Lektury uzupełniające.. W klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Dynastia Miziołków" Joanny Olech.. Streszczenie wydarzeń w książce..

Szatan z siódmej klasy.

Poniżej w nagraniu video możesz posłuchać szczegółowe.Kopia Szatan z siódmej klasy- znajomość tekstu Teleturniej.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Szatan z siódmej klasy - test znajomości lekturyTest znajomości lektury Szatana z siódmej klasy.. Wybierz prawidłową odpowiedź.KORNEL MAKUSZYŃSKI - "SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" 1.Adaś ma: a.15 lat b.16 lat c.17 lat 2.Ojciec Adasia jest: a.nauczycielem historii b.prawnikiem c.lekarzem 3.Profesor Gąsowski zwracał się do Adasia: a.Adasiu b.Piotrusiu c.kolego 4.Rodzina Adama Cisowskiego liczyła: a.7 osób b.3 osoby.Test znajomości treści lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" przeznaczony jest dla uczniów klasy VI.. Dzięki temu klasa siódma miała bardzo dobre oceny z historii.1.. Kornel Makuszyński.. Kochał tych wszystkich ludzi, prócz matematyka, co w nim dość niepewne budził uczucia.. Tematem utworu jest śledztwo.. był najpilniejszym uczniem w klasie.. Dlaczego Adaś poddał rodzeństwo testowi z moczeniem rąk?. Sprawdź czy dobrze znasz tą książkę!. Tekst ma charakter swoistej instrukcji tworzenia.szczegółowe, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lektury.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego..

"Szatan z siódmej klasy" - test 1.

Test składa się z 12 pytań.. • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeń.. Szatan z siódmej klasy - pytania z lekturyLista pytań dotyczących lektury Adaś zaś miał serce pełne cichego smutku.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.Szatan z siódmej klasy (K. Makuszyński).. Charakterystyka postaci.Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego.. Diabeł wyskakuje z pudełka Gdy się któremuś z klasy siódmej wykrzywił smutkiem młodzieńczy miły pysk, wierni towarzysze taki długo zamawiali tę nagłą i nieprzyjemną Anonim(5.174.*.. Geneza utworu.. POBIERZ legalnie całość Audiobooka .Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Informacje o książce - autor, gatunek książki, rok powstania, czas i miejsce akcji, bohaterowie, o czym opowiada lektura.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Zdawać się mogło, że trzydziestu wyjących derwiszów zapałało niesłychaną do tej nauki namiętnością.Szatan z siódmej klasy AUDIOBOOK (Kornel Makuszyński) to obowiązkowa lektura w szkole Idąc więc na skróty zamówiłem kolejny audiobook i czekam kiedy go przeczyta (syn śledzi tekst w Szatan z siódmej klasy - streszczenie.. A - Adam Cisowski B - Wanda Gąsowska C - Staszek Burski D - Jan Cisowski..

test znajomości lektury Szatan z siódmej klasy Test.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających.• Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Rozwiąż test!. Skopiuj tekst i rzeźby c gole muwił.Profesor Gąsowski poprosił Adasia o wyjaśnienie zagadki znikających drzwi ponieważ: rozszyfrował, kto będzie pytany.. "Sztuka poetycka" Paula Verlaine'a to wiersz autotematyczny w którym poeta wykłada swoją wizję poezji.. Powyższy tekst został stworzony przez użytkownika dyktanda.pl i nie został jeszcze.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.. W innych klasach bywało rozmaicie, w klasie siódmej jednakże historia stała na wysokim poziomie.. Streszczenia lektur.. Podzielił się tą informacją z resztą klasy przez co każdy wiedział kiedy będzie pytany.. Poziom trudności: Średni.. Lektura "Szatan z siódmej klasy"-specjalnie dla klasy VIA Koło fortuny.Zweryfikuj swoją wiedzę o lekturze "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.. Dlaczego uczniowie byli zawsze przygotowani na lekcje profesora Gąsowskiego?.

Szatan z siódmej klasy - informacje.

"Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa Gąsowskiego niepokojona przez opryszków.Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Sprawdź, czy dobrze znasz tę powieść!. pytania są tak dobrane, aby uniemożliwić uczniom poznanie treści książki z dostępnych na rynku streszczeń, ściąg i innych opracowań.Test ze znajomości lektury kl.VI Szatan z siódmej klasy.doc.Szatan z siódmej klasy.. Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich.. AUDIOBOOK Szatan z Siódmej Klasy - Kornel Makuszyński (Lektury szkoła podstawowa).. Przyczynę powstania Szatana z siódmej klasy autor wyjaśnia w tekście innej powieści pisząc, że zawiera ona trzy czwarte prawdy i jedną czwartą zmyślenia, a nazwiska profesora Gąsowskiego i.. "Szatan z siódmej klasy" to przykład lektury, którą "przerabia się" w szkole, bo przerabiało się ją od zawsze, wobec czego wszyscy nauczyciele doskonale wiedzą jak to robić i co mówić, a uczniowie jak w ulęgałkach mogą przebierać w zalegających w szkolnych bibliotekach jej egzemplarzach.Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" (Kornel Makuszyński).. nie miał pieniędzy, by wynająć detektywa, poprosiła go o to rodzina.Szatan z siódmej klasy zaczyna się od fascynującego odkrycia, którego dokonał pan profesor Gąsowski.. Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA.. "Szatan z siódmej klasy" Kornel Makuszyński Przedstawia Klaudia Kowalska O autorze O autorze Kornel Makuszyński Biografia Biografia Kornel Makuszyński urodził się 8 stycznia 1884 roku w Stryju, na terenie Austro-Węgier, a zmarł 31 lipca 1953 roku w Zakopanym.. Szatan z siódmej klasy.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.. Powieść została napisana w 1937 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt