Choroby i higiena układu nerwowego prezentacja

Pobierz

Metody skutecznej nauki Jak się uczyć żeby się nauczyć?. 2) Obejrzyj następujący film edukacyjny :Higiena i choroby układu nerwowego Zapraszam do zapoznania się z treścią zawartą w podręczniku strona 185 - 189.. Temat: Jak zadbać o układ nerwowy, poznaje choroby tego układu - wymieniam czynniki wywołujące stres - wymieniam przykłady chorób wywołanych stresem - wymieniam sposoby radzenia sobie ze stresem SEN Wydawać by się mogło, że mózg w trakcie snu jest w stanie spoczynku.. Autor: Wenancjusz Domagała, Maria Chosia, Elżbieta UrasińskaHigiena i choroby układu pokarmowego Cele lekcji:.. Powoli zbliżamy się do podsumowania wiadomości o układzie endokrynnym i nerwowym.. Jedną z przyczyn depresji jest niedotlenienie mózgu.. Ośrodkowy i obwodowy układ .Higiena układu nerwowego.. Budowa układu nerwowego.. Lekcja w ramach nauczania zdalnegoChoroby i higiena układu nerwowego prezentacja Komórka - cegiełka życia.. Referaty Treść zweryfikowana i sprawdzona.. Objawy nerwic są fizyczne i psychiczne, np. zaburzenia funkcji poznawczych, zaburzenia emocjonalne, natręctwa ruchowe i inne.. Stres to reakcja, która dostosowuje organizm do nowej sytuacji, wymagającej większej aktywności.. 1) Przeczytaj temat z podręcznika str. 185 - 189.. Mechanizm wymiany gazowej 19.. Proponuję wam posłuchaćPrezentacja przygotowana na lekcję biologi o chorobach układu nerwowego..

PrzykładyChoroby i higiena układu nerwowego 1.

W leczeniu depresji stosuje się leki hamujące działanie układu odpornościowego oraz rehabilitację.Temat: Higiena i choroby układu nerwowego.. Nerwice są grupą chorób układu nerwowego wywołanych przez długotrwały i intensywny stres.. Prezentacja przygotowana na lekcję biologi o chorobach układu nerwowego.. Choroby układu nerwowego można podzielić na: 1. choroby wewnątrzpochodne, np. schizofrenia ("rozszczepienie umysłu").15.04.2020 r. Temat: Higiena i choroby układu nerwowego.. Ośrodkowy układ nerwowy składa się z. mózgowia .TEMAT: Higiena i choroby układu nerwowego Cele lekcji: Dowiesz się, jakie czynniki wywołują stres.. *objawy z czasem nasilają się.Choroby i higiena układu nerwowego Wykonały: Anna Grysla; Żaneta Koszowska; Dominika Wachelka Pamela Blicharz Bibliografia: schizofrenia.info.pl; ''Biologia na czasie 2'' - wydawnictwo Nowa Era; poradnikzdrowie.pl; neuroforma.pl; 'Biologia 2' - wydawnictwo Operon.. Działanie hormonów 23. .. tego kto zamieszkuje nasze wnętrze i jak się w nim zachowuje może pozwolić nam znacznie lepiej walczyć z chorobami .. Ze względu na budowę wyróżniamy ośrodkowy (centralny) układ nerwowy (OUN) oraz obwodowy układ nerwowy.. *występują zakłócenia w przewodzeniu impulsów nerwowych..

Budowa i rola układu nerwowego 24.

Jednak ze względu na centralną, kontrolującą i koordynującą rolę, jaką ten układ pełni w złożonym żywym organizmie, mogą mieć i nierzadko mają wyjątkowo dramatyczny przebieg, związany ze znacznym upośledzeniem, a czasem nawet - zniesieniem tej kontroli.Choroba Parkinsona, w skrócie PD, należy do grupy chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego.. W celu wyeliminowania nadmiernego stresu ważne są: Właściwe planowanie i organizacja dnia.Opracuj plan dnia obejmujący czas na pacę, wypoczynek, posiłki, aktywność fizyczną.Temat: Higiena i choroby układu nerwowego 1. p.jankiewicz 2011-04-08 18:36:43 UTC #3.. Komórki.. Jest to choroba atakująca ośrodkowy układ nerwowy.. Ból kończyn.. Na rysunku przedstawiono sposób przekazywania impulsu nerwowego.. Nauki.. Wyjaśni , czym była dymitriada.. składniki układu nerwowego.. Tyle komórek znajduje się przeciętnie w organizmie dorosłego człowieka.. Stres to reakcja organizmu na bodźce takie jak: choroba, klasówa, niesprzyjające okoliczności i warunki środowiska.. Objawy neurologiczne choroby mogą być różne.. Dzisiejsze zagadnienia pozwolą Wam zrozumieć jak dbać o Wasz układ nerwowy.. Budowa i rola układu wydalniczego Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o układzie wydalniczym 21.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj..

Choroby układu nerwowego.

Populację pracowni-ków, którzy wykonują prace zwiększające ryzyko wystąpienia chorób zawodowych układu ruchu i obwodowego układu nerwowego, możemy podzielić na trzy grupy: 1.Kolejną groźną chorobą układu nerwowego jest stwardnienie rozsiane.. Rola higieny układu nerwowego Zachowanie zasad higieny układu nerwowego obejmuje łagodzenie skutków napięć pojawiających się każdego dnia.. Układ nerwowy zbudowany jest z kilku podsystemów współpracujących ze sobą i resztą organizmu.. Budowa i rola układu hormonalnego 22.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.. Jednakże to właśnie wtedy jest nieprawdopodobnie aktywny.Depresja jest groźną chorobą układu nerwowego, która pojawia się u osób w różnym wieku.. Społeczne Typ pracy.. - należy się uczyć systematycznie; - częsty trening pamięci powoduje, że szybciej .Temat: Higiena i choroby układu nerwowego.. Choroba Alzheimera: *pojawia się u ludzi starszych.. Pierwszy to, genetycznie uwarunkowana podatność, drugi to czynniki zewnętrzne, z którymi stykamy się, na co dzień, na przykład substancje obecne w .wodowego układu nerwowego.. Odmianą nerwicy natręctw jest zespół o nazwie zaburzenia obsesyjno-kompulsywne .. Określisz znaczenie snu w funkcjonowaniu organizmu.. Życie każdej jednostki upływa w zespole określonych, względnie stałych warunków mieszkaniowych, rodzinnych, środowiskowych, koleżeńskich..

Higiena układu nerwowego scenariusze lekcji.

Higiena i choroby układu oddechowego 20.. Treści do przerobienia w podręczniku str 185 - 189.. Proszę o zapoznanie się z informacjami w podręczniku(str. 185 - 189).Ból głowy; Higiena układu nerwowego ma na celu określenie warunków sprzyjający sprawnemu funkcjonowaniu układu oraz ułatwieniu mu pracy.. Charakter działań profilaktycznych może być róż-ny - w zależności od potrzeb osób, do których jest kierowany.. Do chorób związanych z układem nerwowym zaliczamy: wymień choroby ukladu nerwowego.3) Przedstaw choroby układu nerwowego (nerwica, depresja, stwardnienie rozsiane i choroba Alzheimera) ich przyczyny oraz objawy.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Najbardziej narażone na choroby, bakterie i pasożyty jest jelito cienkie i żołądek.. Budowa i rola układu oddechowego 18.. Poznasz wybrane choroby układu nerwowego.. Aktualny stań badań pozwala na stwierdzenie, że istotną rolę mogą mieć dwa elementy.. 5) Zbadaj swoją reakcję na stres.. Dzień dobry.. Odsetek ludzi chorujących w populacji wynosi ok. 0,1 %.Higiena układu nerwowego ma na celu określenie warunków sprzyjających sprawnemu funkcjonowaniu układu oraz ułatwiających mu pracę.. Choroba Alzheimera.Choroby układu nerwowego - rodzaje, objawy, higiena, porady, leczenie Układ nerwowy to bardzo skomplikowany i wrażliwy system, który dzięki swojej pracy umożliwia nam funkcjonowanie.. *zaniki pamięci, trudności w przyswajaniu nowych informacji, problemy ze zrealizowaniem łatwych zadań.. Podaj 5 przykładów zapobiegania stresowi 3.. 4) Opracuj zasady higieny układu nerwowego.. Higiena układu nerwowego: podaj 5 przykładów pozytywnych zachowań.. hamowanie.. Sprawnie działający układ nerwowy jest czynnikiem koniecznym dla zachowania zdrowia, a często także życia.Choroby układu nerwowego są równie pospolite, co schorzenia innych narządów i układów.. Niszczone zostają osłonki mielinowe komórek nerwowych mózgu i rdzenia kręgowego.. Ośrodkowy układ nerwowy ośrodkowy układ nerwowy.. Układ nerwowy jest zbudowany z odrębnych jednostek, neuronów, ale działa jak jednolity.. CHOROBY I HIGIENA Układu nerwowego Kamil Sobieszek 2.. Ból karku.. Całokształt tych warunków nazywamy stereotypem zewnętrznym.Choroby a higiena układu nerwowego.. Czym jest neuron ruchowy i jaka jest jedna z najpoważniejszych jego chorób?. Negatywny wpływ na układ pokarmowy mają również używki takie jak papierosy, alkohol czy kawa.. Scenariusz zajęć poświęconych omówieniu zasad higieny układu nerwowego.17.. Ból głowy.. Przestrzeganie zasad higieny żywienia i żywności jest podstawowym warunkiem sprawnego funkcjonowania całego ustroju i zachowania zdrowia.1.. *komórki nerwowe obumierają.. Higiena układu nerwowego: • unikać stresów, • prowadzić odpowiednią dieta, która zawiera mało cholesterolu, a dużo kwasów omega-3, witamin i kwasu foliowego, • spać przynajmniej 7h dziennie (ale też nie dłużej niż 10h),Choroby i higiena układu nerwowego prezentacja multimedialna ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt