Wypisz argumenty w obronie balladyny

Pobierz

Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona miała zostać żoną Kirkora.Stoję tu przed Państwem, by przedstawić Wam argumenty na dowód winny zbrodniarki Balladyny, która z zimną krwią zabijała, kłamała i pozbywała się niewygodnych faktów ze swojego życia.. Kostryn dołącza do Balladyny.. Zarzucono jej kilka zabójstw, i wygnanie matki z pałacu.. Twierdzi on, że postanowił szukać żony w wiejskiej chaty.Nie ma argumentów które mogą obronić Balladynę.. Odpowiedz.. Balladyna zastosowała prawo do obrony koniecznej z rozdziału 3 artykułu 25 Kodeksu Karnego ,,Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.". Drodzy słuchacze zebraliśmy się tutaj, aby udowodnić winę Balladyny, która by zostać żoną Kirkora nie zawahała się zabić z zimną krwią własną siostrę.. Zgromadziliśmy się tutaj, aby udowodnić, iż Balladyna jest niewinna.. Kobieta zabiła własną siostrę, Graba, Kostryna I przyczyniła się do zabicia Kirkora.. Zabicie Gralona Balladyna zabija posłańca Kirkora, Gralona razem z Fon Kostrynem, zadając mu ciosy mieczem.. Balladyna zabija Alinę.. Wypisz argumenty w punktach.. Przeciw: -nie byla posluszna wladcy, -zlamala rozkaz Kreona.Napisz po 3 argumenty dotyczące:a) obrony Balladyny,b) oskarżenie Balladyny,c) wnioski.Z książki "Balladyna"..

Wypisz argumenty w punktach.

Jednak jest ona niewinna, w tej o to mowie postaram się to udowodnić.. Język polski.Rozprawa sądowa: Obrona Balladyny.. Oskarżona jest z pozoru osobą cichą, spokojną i zrównoważoną jednak jej postępowanie ukazuje ją w całkiem .Balladyna- Wypisz argumenty którymi mógłby się posłużyć prokurator a) w obronie Balladyny b) w oskarżeniu BalladynyObrona Balladyny.. • Jaką rolę spełniały didaskalia w Balladynie?. 4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. Na pierwszym planie, pragnę oczyścić moją .Obrona Balladyny.. Klasyk romantycznego dramatu.. • Alternatywny rozwój wydarzeń Balladyny.. (0-1) Wymień bohatera lektury obowiązkowej - innej niż Balladyna - na którego miał wpływ świat fantastyczny.. Biedaczka "Balladyna".. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. Balladyna - córka wdowy, siostra Aliny.Balladyna jest dziewczyną, która potrzebuje drogowskazu.. ;) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-05-23 17:15:52"Balladyna" Juliusza Słowackiego jest utworem dramatycznym, ponieważ: *Występuje tu podział na akty i sceny *występuje tekst główny (dialogi i monologi) oraz tekst poboczny (didaskalia) *brak narratora podmiotu lirycznego BALLADYNA jet DRAMATEM ROMANTYCZNYM:-nie zachowano jedności czasu, miejsca i akcji (wydarzenia rozgrywaja się w długim czasie, w wielu miejscach i czas akcji jest ..

...Wypisz argumenty w punktach.

Czas i miejsce akcji, wprowadzenie nowych bohaterów .Balladyna początkowo planowała zabić tylko Alinę, kolejne zbrodnie pojawiały się dopiero wtedy, gdy zrozumiała, iż może rządzić samodzielnie.. Ale chciałbym przedstawić okoliczności łagodzące w tej sprawie.. Nie wątpliwie Balladyna jest winna zbrodni, jakie popełniła.. Wypisz argumenty w punktach.. Pojawiają się odnośnie danych zdarzeń, pogłębiając je i dodając tragizmu.Napisz mowę sądową w obronie Balladyny luba mowę oskarżycielską Balladyny.. Biorąc pod uwagę niezwykle skomplikowany i nieoczywisty kontekst sprawy, wnoszę o najniższy wymiar kary.. Wyparla się własnej matki i spaliła jej chałupe.. Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona.. poleca 85 %.. Czy może mi ktoś podać kilka (konkretnie 3) argumenty które mogą załagodzić żądany przez prokuratora wyrok?. senthia Moja klientka - Balladyna nie powinna byc karana poniewaz cierpi na chorobę psychiczna, jak rowniez zachowanie jej matki, ktora faworyzowala dziewczyne znaczaco wplynelo na jej swiatopoglad .BALLADYNA O panie!. Nie wątpliwie Balladyna jest winna zbrodni, jakie popełniła..

2/193 Przeczytaj podane argumenty.

Została ona oskarżona o brutalną zbrodnię i wiele innych strasznych czynów.. • Jaką rolę spełniały didaskalia w Balladynie?. Piszę dziś o "Balladynie" nie po to, by oddać hołd Słowackiemu, bo wielkim poetą był.Obrona Balladyny.. Balladyna jest przeznaczona do realizacji scenicznej (podział na role).. Zadanie 9. Podaj wyrazy bliskoznawcze do nazw cech.. Balladyna jest podzielona na akty i sceny.. Jeśli na odpuście Ksiądz nie rozgrzeszy, to wezmę na siebie .. Wymień bohatera lektury obowiązkowej - innej niż Balladyna - na którego miał wpływ świat fantastyczny.. Uważam, że przez te czyny nie ma dla niej obrony.. Odpowiedz.. Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% - 30g.. Bardzo prosze o pomoc daje naj.. A więc o szansę dla Balladyny na zadośćuczynienie win.• Dlaczego Balladyna to dramat?. Filmy.. Wygnanie Wdowy Balladyna wypiera się i wygnaje własną matkę, Wdowę za bramy zamku, co w tamtych czasach było .• Dlaczego Balladyna to dramat?. Nowe pytania.. Treść.. tragizm Balladyny i wątek Filona - wędrownego poety; rezygnacja z klasycznej zasady jedności miejsca, czasu i akcji: Akcja Balladyny toczy się w kilku miejscach - nad jeziorem Gopło, w lesie, na zamku Kirkora, w domu Pustelnika, pod murami Gniezna, w domu .Schody symbolizują chęć dążenia do władzy i trudności, które napotyka się po drodze..

2)Podaj argumenty do obrony balladyny i oskarzenia jej?

Zamęczona na śmierć w analizach.. Załóż, że Balladyna nie zabija Aliny • Droga Balladyny do władzy (w punktach) • Balladyna - notka prasowa po kolejnych .Za: -uwazala kierowania sie Prawami Boskimi za najwazniejsze w swoim zyciu, -bronila prawa czlowieka do godnego pochowku, -byla wspanialym przykladem dla poddanych milosci, wiernosci i poswiecenia, -nie wyrzadzila nikomu zadnej krzywdy, -jej racje byly byly sluszne i sprawiedliwe.. • Alternatywny rozwój wydarzeń Balladyny.. Bohaterów, a także przebieg akcji poznajemy przez dialogi i monologi.. Polski, opublikowano 11.06.2018.Wypisz argumenty w punktach.. Podaj tytuł utworu i nazwisko autora, wskaż bohatera i wyjaśnij, na czym ten wpływ polegał.. Załóż, że Balladyna nie zabija Aliny • Droga Balladyny do władzy (w punktach) • Balladyna - notka prasowa po kolejnych .Obrona Balladyny.. Zinterpretowana zawsze w jedynym tonie.. Ale chciałbym przedstawić okoliczności łagodzące w tej sprawie.. Balladyna jest więc także tragedią o moralności i jej wiecznych prawach.. Wskoczyć - to wskoczę.. Question from @Kaapio99 - Gimnazjum - PolskiPo zwiększeniu ilości zer na moim koncie bankowym postanowiłem podjąć się ciekawego epizodu w moim życiu, jakim jest obrona Balladyny.. Z gory dziekuje.. Question from @Shilla - Gimnazjum - PolskiNapisz mowę obrońcy Balladyny - zbierz argumenty i przedstaw końcowe w nioski.. Wysoki Sądzie!. Męczydusza szkolnego czytania.. Balladyna to utwór spełniający wszystkie cechy dramatu: 1.. W roli adwokata będę starał się obalić zarzuty nakładane na moją klientkę i udowodnić jej niewinność.. tabelka w zalaczniku!. Sędziowie i Rado Przysięgłych, zebraliśmy się tutaj aby osądzić moją klientkę ,Balladynę.. 8x=3000g .1)Jaki byl stosunek balladyny do innych bohaterow dramatu?. Sędziowie i Ławo Przysięgłych!. Ten sam świadek zeznał, iż Wdowa narzekała na mieszkanie w zamku, więc nasuwa się wniosek, że Balladyna .Obrona Balladyny.. Wysoki Sądzie!. Jeśli w zamku są czeluście, Z czeluści ogień bucha, a ty każesz.. Zasłużyła na karę jaka poniosła.. Która go otwarcie pragnie, kiedy wyznaje: "Przysięgam sobie samej, w oczach Boga, być sprawiedliwą".. • Kogo, dlaczego i w jaki sposób zabiła Balladyna?. Przemawiam tu do Was, drodzy Słuchacze, by uświadomić Wam jakie szczęście nas spotkało, że Balladyna nie jest już w gronie żywych!Dowody winy przeciwko Balladynie - oskarżenie bohaterki.. • Kogo, dlaczego i w jaki sposób zabiła Balladyna?. Pierwszym świadkiem jest Kirkor mąż oskarżonej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt