Najsmaczniejsze odmiany ziemniaka

Pobierz

Wzorzec, dt/ha.. Barwa miąższu jasnożółta.. Ponieważ bulwy powstają bardzo wcześnie, prawie cały okres wzrostu ma miejsce przed nadejściem ekstremalnego upału.. Ziemniaki hodowane w Holandii eksportowane do krajów europejskich i Federacji Rosyjskiej.. Poniższa tabela przedstawia ranking 20 najpopularniejszych odmian ziemniaków w uprawie, na targowiskach oraz w sieciach handlowych.. Do smażenia nadają się ziemniaki Sante, Leader, Concord, Victory, Filatovsky.. .Dokładne charakterystyki odmian znaleźć można w broszurach informacyjnych firm hodowlanych, Internecie oraz na listach opisowych odmian.. IGNACY (hodowca Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka) - plon wyższy o 4% od wzorcaRiviera - należy do najwcześniejszych odmian (70-80 dni).. Szybko zagotuj, skórki o małej grubości.. Trzecie miejsce zajęły .Odmiany bardzo wczesne: "Arielle" - Bulwy okrągłe, dość duże, skórka żółta, miąższ jasno-żółty, kwiaty białe.. To jest po prostu rekordzista dojrzewania.. Masa bulw ziemniaka " Nevsky "- 90-130 g, ale niektóre ważą do 200 g. Skórka jest beżowa, większość oczu jest.. Belmonda - średniowczesna odmiana jadalna, bardzo smaczna o żółtej skórce i żółtym miąższu.. Miłek.. Denar ' - wczesna, bardzo plenna odmiana ogólnoużytkowa, dobra do sałatek.. Odmiana odporna na patotyp Ro1 mątwika ziemniaczanego.Hodowla, która specjalizuje się w hodowli ziemniaka jadalnego i skrobiowego od ponad siedemdziesięciu lat..

Najsmaczniejsze odmiany ziemniaków: Picasso.

4 Dojrzewanie średnio późne i późne.. Odmiany jadalne ziemniakówW rankingu tych odmian, pierwsze cztery zajmują odmiany polskie: BOHUN (hodowca HZ Zamarte) - plon wyższy o 17% od wzorca.. Odporność na wirusa Y i na zarazę liści - mała.. Znajdziemy ją w większości sieci dużych sklepów - co oznacza także, że jest lubiana i chętnie kupowana przez konsumentów.. Nowe odmiany ziemniakówMay 5, 2022Do uprawy na najwcześniejszy zbiór nadają się przede wszystkim te odmiany, które bardzo wcześnie wchodzą w fazę tuberyzacji (wiązanie bulw).. Bulwy są okrągło-owalne.10 najsmaczniejszych odmian ziemniaków 1.. Plenność dobra.. Ma wysoką tolerancję na suszę.. Hodowca.. - Z wczesnych odmian u nas na polu przeważa Denar.. Na konferencji w Minikowie w 2020 roku, tytuł najsmaczniejszej odmiany ziemniaka uzyskała Surmia.. Odmiany wczesne.. 116Spójrzmy więc na odmiany dobrych ziemniaków, które są przeznaczone dla tych lub tych potraw: Do tłuczonych ziemniaków lepiej używać Sin-Eyes, Temp, Snow White, Asterix, Glow.. Z tego powodu ta odmiana nie wymaga podlewania.Charakterystyka jadalnych odmian ziemniaka z grupy bardzo wczesnych i wczesnych.. Ma skórkę o małej grubości, więc nie można jej wyczyścić, ale umyć przed gotowaniem.. Wręczony przez prof. Michała Kostiwa z IHAR-PIB Bonin puchar trafił do Hodowli Ziemniaka Zamarte za odmianę Michalina..

6 Najsmaczniejsze odmiany.

Wprowadzili na rynek już ponad sto odmian sadzeniaków.. 8 Wybór odmian dla różnych regionów Rosji.Jan 2, 2022Popularne są też starsze odmiany wyhodowane kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu, takie jak: Bryza i Irga.. GWIAZDA (hodowca HZ Zamarte) - plon wyższy o 6% od wzorca.. Wzorzec, dt/ha.. "Berber" - Bulwy okrągło-owalne, dość duże, skórka żółta, miąższ jasno-żółty, kwiaty czerwono-fioletowe.. Do sałatek można używać odmian Annushka, Aladdin, Carrera, Rumba, Sifra.. Przez ten czas zarówno plantatorzy .. Produkuje bardzo duże, kształtne bulwy o jasnożółtym miąższu.. Fresco ' - odmiana jadalna, ogólnoużytkowa oraz do produkcji frytek.. Ale smak to nie wszystko.Nov 20, 2020Odmiany bardzo wczesne, zbiór po 40 dniach od wschodów.. Dostarcza dużych i .1 day agoLilly to jedna z odmian najbardziej cenionych przez całą branżę zajmującą się myciem i pakowaniem ziemniaków.. Ziemniak " Wektor "Wydany przez białoruskich naukowców został zarejestrowany w 2014 roku.. Bulwy duże do bardzo dużych, okrągłe, o dość regularnym kształcie, płytkich oczkach i żółtej skórce.. Oczka są płytkie a skórka gładka.. Odmiana jadalna, ogólnoużytkowa, bardzo smaczna.Najsmaczniejsze odmiany ..

5 Najbardziej produktywne odmiany ziemniaków.

4.2 Masajowie.. - Sadzimy ziemniaki typowo jadalne - mówi Damian Prusinowski, rolnik z Wykrot na Dolnym Śląsku.. W konkursie "Tradycyjne i regionalne produkty ziemniaczane", którego jury przewodniczył Robert Makłowicz, wyrózniono trzy potrawy.. Odmiana jadalna, ogólnoużytkowa, doskonała na frytki i chipsy, bardzo smaczna.. Bulwy są okrągłe.. Odmiana jest odporna na wirusy i na mątwika ziemniaczanego.. Wzorzec, dt/ha.. Ponadto, Krajowy Rejestr w roku 2013 wzbogacił się o 6 nowych odmian jadalnych.. Odmiany bardzo wczesne: DENAR, LORD, IMPRESJA, MIŁEK, SURMIA, TACJA, WERBENAWarszawiacy wybrali najsmaczniejszą odmianę ziemniaka.. Pai.Mar 12, 2022W roku 2013 rolnicy mieli do wyboru ponad 130 odmian ziemniaka (104 jadalne oraz 32 skrobiowe), wśród których dominowały odmiany polskie, średnio wczesne, o typie użytkowym B i C. LAWENDA (hodowca HZ Zamarte) - plon wyższy o 13% od wzorca.. W ostatnich latach dynamicznie wzrosła popularność odmian o krótszym .Nov 14, 2020Podatna na zarazę ziemniaka. '. Odmiana.. W tym roku sadzimy też Bryzę, kiedyś u nas na polu ziemniak nr 1.Bohun - odmiana jadalna w typie konsumpcyjnym ogólnoużytkowym o dobrym smaku.. Poniżej przedstawiono zestawienie najpopularniejszych odmian ziemniaków, z uwzględnieniem ich kierunku użytkowania oraz klas wczesności.. Tak jest Antonina, Babcia, Bellaroza, Begtin, Bryansk Nowy, Bryansk Czerwony, Ineta, Volzhanin, Valor, Gala, Gołąb, Husar, Darenk, Eurostarch, Zhuravinka, Impala, Kaługa, Lazurit, Ługowski, Romano, Bażant, Violet, Evolyushen i dr..

Podatna na porażenie przez zarazę ziemniaka. '

W uprawie:Z reguły najsmaczniejsze odmiany (tabela) zawierają od 10% do 20% skrobi.. Kolor miąższu.Ranking najpopularniejszych odmian ziemniaków jadalnych w kraju w 2017 roku w produkcji towarowej i w sprzedaży.. Lilly jest obecna w ofercie firmy Solana już od kilku lat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt