Lektury obowiązkowe liceum po podstawówce

Pobierz

Uruchamiając portal Lektury.gov.pl, oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.. Stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku.. Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i .Klasa 1 - po podstawówce, Liceum, Podręczniki.. Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana; 2.. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.. Czasu nie jest dużo, dlatego .Lektury w 2 liceum są określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki.. Jan Parandowski, Mitologia, część I Grecja; 3.. Mapy, przewodniki, książki podróżnicze Podręczniki do szkół podstawowych i średnich Książki do nauki języka obcego .. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski; Juliusz Słowacki, Listy do Matki (fragmenty); Henryk Sienkiewicz, Listy z podróży do Ameryki (fragmenty); Stefan Żeromski, Ludzie bezdomni; Ryszard Krynicki, Adam Zagajewski, wybór wierszy; Witold Pilecki, Raport Witolda;Pieśń o Rolandzie (fragmenty); Gall Anonim, Kronika polska (fragmenty); Dante Alighieri, Boska komedia (fragmenty); Jan Kochanowski, wybrane pieśni, w tym: Pieśń IX ks. I, Pieśń V ks. II; psalmy, w tym Psalm Psalm 47; tren IX, X, XI, XIX; Odprawa posłów greckich; Piotr Skarga, Kazania sejmowe (fragmenty);Zygmunt Krasiński..

Życzymy miłej lektury!

plik doc - 25.5 KB.. 30 zł.. Poloniści od dawna narzekali, że lista lektur jest przeładowana, a uczniowie czytają niechętnie.. Jaka jest obowiązująca lista lektur dla liceum z poziomu podstawowego na rok szkolny 2021/2022?. Zakres podstawowy.Lektury szkolne 2020/21 - liceum poziom podstawowy LEKTURY OBOWIĄZKOWE Biblia - w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów .Dodane zaś zostały lektury uzupełniające: Zakres podstawowy: Kronika Książąt Polskich, oprac.. Adam Mickiewicz.. Zambrów 5 wrz.. Lista lektur obowiązkowych dla liceów i techników w zakresie rozszerzonym po wprowadzeniu zmian to: utwory określone dla zakresu podstawowego, a ponadto: Arystoteles "Poetyka", "Retoryka" (fragmenty) Platon "Państwo" (fragmenty) Arystofanes "Chmury" Wergiliusz "Eneida" (fragmenty) św. Augustyn "Wyznania" (fragmenty) św.Lektury w liceum i technikum - OBOWIĄZKOWE - zakres podstawowy - c.d Zygmunt Krasiński, Nie-Boska komedia; Cyprian Kamil Norwid, wybrane wiersze; Bolesław Prus, Lalka, Z legend dawnego Egiptu; Eliza Orzeszkowa, Gloria victis; Henryk Sienkiewicz, Potop; Adam Asnyk, wybór wierszy; Fiodor Dostojewski, .LEKTURY OBOWIĄZKOWE klasa 1, 2, 3 liceum i technikum POZIOM PODSTAWOWY..

spis lektur dla liceum po szkole podstawowej klasa druga.

Dotąd w podstawówce dzieci musiały przeczytać prawie 30 książek, tyle samo w gimnazjum, a w liceum ponad 40!. Zapewnia się, że obszerniejsze listy uzupełniające i nieco okrojone obowiązkowe nie będą miały wpływu na zwiększenie zakresu maturalnych wymagań egzaminacyjnych.. Teraz ma być po kilkanaście obowiązkowych książek na Lektury obowiązkowe liceum po podstawówce oraz technikum po podstawówce to między innymi: Król Edyp, Potop, Lalka, Odprawa posłów greckich.Spis lektur z języka polskiego dla klas I, II, III.. Homer, Iliada(fragmenty) 4.Lista lektur obowiązkowych dla poziomu rozszerzonego w liceum i technikum Utwory określone dla zakresu podstawowego, a ponadto: 1. plik docx - 15.9 KB.. Gustaw Flaubert.. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl.Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.. 1) Jan Parandowski, Mitologia, część II Rzym (mity wskazane przez nauczycieli) 2) Sofokles, Król Edyp.. Podręczniki z serii Sztuka wyrazu.Resort uspokaja, że nikt nie będzie przymuszał dzieci do zdobywania kwalifikacji zawodowych po podstawówce.. - W prawie oświatowym rozróżniamy obowiązek szkolny od obowiązku nauki.Klasa 3 - po podstawówce, Liceum, Podręczniki.. plik docx - 18 KB.. Oczywiście książki możesz wypożyczyć z biblioteki, jednak czasem zdarza się, że .Lektury w liceum i technikum - OBOWIĄZKOWE - zakres podstawowy Biblia , w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św.Lektury obowiązkowe klasa 7-8..

spis lektur dla liceum po szkole podstawowej klasa pierwsza.

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl.To duża zmiana.. Adam Asnyk, wybór wierszy; Adam Mickiewicz, Oda do młodości, wybrane ballady, w tym Romantyczność, wybrane sonety z cyklu Sonety krymskie oraz inne wiersze, w tym Do matki Polki, Dziady cz. IV, Dziady cz. III, Konrad Wallenrod;Lista lektur dla klas VII-VIII Po wprowadzeniu zmian lista lektur obowiązkowych dla klas VII-VIII szkół podstawowych to: Charles Dickens "Opowieść wigilijna" Aleksander Fredro "Zemsta" Jan Kochanowski - wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII i VIII Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec"Lektury obowiązkowe technikum i liceum w dużej mierze zostają bez zmian, niektóre z nich są wykluczone.. Sprawdź nasze streszczenia lektur szkolnych - w wyszukiwaniu konkretnej pozycji pomogą Ci różne rodzaje sortowania listy oraz podział na różne poziomy edukacji i poszczególne epoki literackie.. Stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku.. - Lista lektur i wierszy zgodna z podstawą programową dla liceum czteroletniegoTanie książki do 1 klasy liceum (nowy program po podstawówce) Książki » Podręczniki szkolne.. Dywizjon 303 - Arkady Fiedler; .. Lista lektur LICEUM i TECHNIKUM klasa 1, 2, 3 - poziom podstawowy (nowelizacja 2021) .Klasa 1 po podstawówce - ..

Podręcznik do filozofii dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres pod.

Obejmuje 142 utwory, w tym wszystkie utwory obowiązkowe i uzupełniające, na poziom podstawowy i rozszerzony.. Monika Bokiniec, Sylwester ZielkaKsiążka zawiera opracowania lektur i wierszy dla klas 1-2 liceum czteroletniego i technikum pięcioletniego (po szkole podstawowej).. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum.. Artysta - Sławomir Mrożek; Balladyna - Juliusz Słowacki .. Stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku.. Pan Tadeusz.. Do negocjacji.. Biblia - w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana; Jan Parandowski - Mitologia, część I GrecjaLista lektur z języka polskiego dla klasy pierwszej liceum po szkole podstawowej Lektury obowiązkowe - zakres podstawowy: 1.. Obserwuj.Podstawa programowa dla szkoły ponadpodstawowej: liceum ogólnokształcącego i technikum przywraca chronologiczny układ treści, który pozwala na poznawanie utworów literackich w naturalnym porządku, tak jak one powstawały z uwzględnieniem różnorodnych kontekstów, w tym kulturowych, historycznych, filozoficznych.Rozwój Internetu i postępująca cyfryzacja oznaczać powinny łatwiejszy dostęp do klasycznych dzieł polskiej i światowej literatury.. Romantyzm - Liceum.. plik doc - 29.5 KB.. Arystoteles, Poetyka , Retoryka (fragmenty); 2.Utwory lub ich fragmenty znajdujące się w wykazie lektury obowiązkowej podstawy programowej, które zamieszczone są w podręczniku.. Lista nie zawiera ścisłych ram określających, w której klasie powinno się omawiać konkretne lektury.Lista lektur obowiązkowych zmienia się co jakiś czas..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt