Quo vadis test sprawdzian z odpowiedziami

Pobierz

Napisz do nas.. Bohaterami historycznymi byli Neron, Chilon, Eunice 3.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Powiadom znajomego.. 10 Obserwuj autora Dodaj do .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Lew, czaro.. Obserwuj autorów .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Wszystkie języki, którymi włada, to: Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania.. wszystkie epoki popularność: 1335 dodał: adermina: Ortografia na najwyższym szczeblu popularność: 1852 dodał: astra161: Dopasuj podaną definicję do określenia.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!. Jak zginął św. Piotr a jak św.Lekcje z lekturą "Quo vadis" - klucz odpowiedzi do testu, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-klucz-odpowiedzi-do-testu.doc (application/msword) Opisać światInne testy z kategorii.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.Wymień 5 tytułów powieści napisanych przez Henryka Sienkiewicza poza "Quo vadis"..

… ContinuedQuo vadis - test wiedzy.

Quiz w Poczekalni.. Jesteś w pozytywizmie.. 17 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. A. na rozszalałym rumaku B. pieszo w kolumnie spętanych chrześcijan C. przywiązana do rogów tura Pytanie 20. a) miłość Winicjusza i Ligii b) prześladowania chrześcijan c) prześladowanie pogan 12) Bogate pałace, życie bogate, wykwintne jedzenia to świat .Lektura w epoce.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. (0-1)W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Winicjusz po walce z Ursusem: a) miał złamana rękę i ranę na głowie1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Wyślij zgłoszenie.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. 1. kto napisał Quo Vadis.. Test składa się z 12 pytań..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Drukuj test.Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuEgzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Bohaterami historycznymi byli Seneka, Petroniusz, św. Paweł.. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.. 0 pkt - odpowiedź niepoprawna lub niepełna albo brak odpowiedzi.. a) XI w.n.e b) II w.n.e c) I w.p.n.e d) I w.n.e 11) Wydarzenia historyczne w powieści "Quo vadis" to?. W jaki sposób?. W czasie panowania jakiego cesarza .Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 CKE: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] Sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego 18 grudnia 2018 r. Redakcja 18.12.2018a) Neron b) Chilon c) Ursus 10) W jakim wieku dzieje się akcja powieści "Quo vadis"?. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Napisano 04-02-2006 12:29, przez me_and_my_mind..

Rozwiąż test!Quo vadis opracowanie, streszczenie.

10 Obserwuj .. Łał!. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Test składa się z 28 pytań.. Kiedy rozgrywa się akcja powieści - jaka epoka?. Drukuj test.Plik Quo Vadis.doc na koncie użytkownika nelunia2222 • folder podręczniki szkoła z gimnazjum testy sprawdziany • Data dodania: 6 gru 2011Pytanie 19.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Powtórz przed sprawdzianem.Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Rozwiązanie PF 1 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnegoQuo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Na początek .Henryk Sienkiewicz, Quo vadis Zasady oceniania 1 pkt - poprawna odpowiedź.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury..

popularność: 301 dodał: Dominika113: ... test z quo vadis.

Rozwiąż test!Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Oceń prawdziwość poniższych zdań i wybierz jedną z podanych odpowiedzi (1p.).. Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4.. Artur_Ostaszewski.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Staś Tarkowski, 14-letni bohater W pustyni i w puszczy jest poliglotą.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Powiadom znajomego.. Co oznacza Quo Vadis?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt